DORŮŽOVA (aneb Šípkovou Růženkou bezpečně)

Která žena nerada dostává kytky? Potupně přiznávám, že se taky zatetelím, když mi někdo nějakou přinese, a nemusí ji při tom držet v zubech a za zády mít pronajatého maďarského houslistu šmidlajícího sonátu č. 6 A dur. Do rauše mě spolehlivě dostane i napůl odkvetlá pampeliška. Hlavně, když darovaný zástupce flóry není umístěn v květináči, takže při pohledu na pomalu chcípající dárek nemám výčitky svědomí, že jsem ho jaksi zapomněla průběžně krmit. Řezané či trhané květiny mají totiž jednu obrovskou výhodu – a to tu, že se k vám dostávají již ve formě amputované a jejich omezená životnost je tím pádem předem daná. To mi docela vyhovuje, protože se řadím právě k oněm pověstným jedincům, u kterých i žárem pouště Gobi zocelený kaktus bojuje o holý život.

Je ale jasné, že ženu (nebo muže, který v sobě objevil větší podíl feminity) víc potěší jedna umolousaná růže než trs karafiátů. Jednoduše proto, že růže víc evokuje muže klečícího před vámi na jedné noze než pionýrskou zdravici československému socialistickému státu. Ale možná už jste zažili podobně nevděčnou situaci, kdy k darované růži přivoníte s přivřenýma očima… a vono nic. A přiznejte se, kdo pak usilovně zalže s falešnými jiskřičkami dojetí v očích: „Tyjó, ta nádherně voní!“. Ačkoliv v porovnání s chemicky kultivovanou kytkou dovezenou odněkud z tajného Lídl depa na předměstí Bogoty je i pryž na gumování aromatičtější.

Od chvíle, co jsem kápla na přírodní kosmetiku šmrncnutou růží, už nestojím ani o ty řezané kytky. Protože ty si na ruce ani na rty nenapatlám a špínu jimi ze sebe nesmyju. A jak už jsem zmínila výše, jejich datum expirace se čítá v řádu hodin, nikoliv měsíců.

 

 

SPRCHÁČoŠAMPON (Hristina)

Tenhle sprcháč není jen tak ledajaký sprcháč, ale řekla bych přímo až nadsprcháč. Na kosmetiku od bulharské firmy Hristina vůbec narazíte na mém blogu dost často, protože jsem si ji oblíbila pro její různorodost, přírodnost, rozmanitost a cennovost.

  • Ucítíte a uvidíte růže. Oproti obrázkům na stránkách Hristiny není krémově bílý, ale gelově růžový. A zatraceně voňavý. Při aplikaci si musíte dávat majzla, aby vám drahocenný gel neprotekl mezi prsty, neb má rozvolněnější vazby mezi atomy čili tekutější konzistenci. Takže doporučuji žínku.
  • 2 v 1. Pokud zakoupíte tohoto cukrouše, můžete ho použít jako šampon i jako sprcháč.
  • Neobsahuje sulfáty. Další plus pro ekoteroristy je, že ho napěníte díky mydlici lékařské. (To je takové roztomilé růžové kvítečko – kdyby ho maková panenka zmerčila, vsadím se, že její otahaná maková sukýnka poletí do kontejneru.)
  • Složení: voda, sezamový olej, jojobový olej, mydlice lékařská extrakt, avokádové máslo, bílá růže extrakt, panthenol, chaluha bublinatá extrakt, limonen, kyselina citronová, měsíček lékařský, včelí vosk.
  • Kolik uroníte? Zkapalněné růžičky vás budou stát 135 káčat za 250 ml.

 

KRÉM NA RUCE A CHODIDLA (Hristina)

Po mírném zklamání z induloidní vůně stejného krému na ruce s bulharským jogurtem jsem při objednávání nového arzenálu z Hristiny zvolila jeho o odstín růžovějšího kolegu. A se slzami štěstí se jím hned opatlala od hlavy k patě, ačkoliv je primárně určen na ruce a zrohovatělá chodidla. Proč?

  • Dlouhotrvající přirozená vůně. Tu bych vyzdvihla na prvním místě. Jemná vůně růží vám prostě dodá pocit, že jste princeznička zavřená ve své komnatě obrostlé růžemi a čekáte na prince na bílém koni s vyžínačkou. Ehm.
  • Dobrý roztěr i vstřebání. Roztírá se skoro sám a nezanechá ten pocit oslizle ulepených rukou.
  • Složení: voda, mandloň hořká olej, meruňkový olej, kakaové máslo, avokádové máslo, růže alba extrakt, vitamín E, měsíček lékařský extrakt, včelí vosk.
  • Kolik uroníte? Kelímek o objemu 100 ml vychází na 90 káčat.

 

RŮŽOVÝ BALZÁM NA RTY (Hristina)

Pomády od Hristiny mají jedno velké plus a jedno velké mínus. Tím plusem je štědrá nabídka příchutí, takže výběr zboží bude nejspíš kolektivní dílo vás a člověka, se kterým se hodláte líbat nejčastěji. JENŽE… nabídka příchutí je sice široká a vy výběrem strávíte dlouhou dobu, ale budete se přitom snažit vyselektovat takovou, která bude nejméně podivná. Sorry jako, ale třeba kiwi, ananas, skořice, citron nebo máta? Co z toho byste vy nejradši cítili v puse, až se budete cicmat s vaším partnerem/partnerkou/náhodným kolemjdoucím?

Já zvolila při první objednávce jahodovou příchuť, o které si můžete počíst tu. Potom, co jsem se zbláznila do růžové vody od Purity Vision, se v druhé várce ocitla pomáda na rty ovoněná právě růží a tohoto rozhodnutí nelituji. U mě je to zatím šampion mezi všemi pomádami, které kdy promašťovaly mé rty.

  • Zatracené vruty. Z mnoha důvodů je kelímek stejně praktický jako nepraktický. Já vždycky zápasím se zavíráním, protože není jednoduché strefit se do závitů. UAAAAGHHRHR!!!
  • Nejrůžovatější růžová. Balzám zprvu chutná trošku nasládle a pak ucítíte přirozenou vůni růže, ale ne příliš intenzivní.
  • Složení: růže damašská voda, kakaové máslo, bambucké máslo, avokádový olej, avokádové máslo, alantoin, včelí vosk.
  • Kolik uroníte? Za kelímek o štědrém obsahu 30 ml si žádají 68 káčat.

A jaký je váš oblíbený růžový produkt? Nebo je pro vás růžová esence ztělesněný smrad – jako pro mého Pana Domácího?

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *