20 VĚCÍ, CO VÁS ZARUČENĚ VYTOČÍ NA SVAHU

1. SNOWBOARĎÁCI. (Pokud jste lyžaři.) Jsou to totiž namyšlení frajírci, kteří dlabou na všechna pravidla svahu. A navíc vypadají děsně cool, a nemusí přitom ani hnout prknem.

2. LYŽAŘI. (Pokud jste snowboarďák.) Zdržují vás na svahu, ve frontě vám najíždí na prkno a nebo se od něj odpichují hůlkami při vysedání ze sedačky. A nikdy jim nedojde, že při jízdě vaše periferní vidění neobsáhne dění za vašimi zády.

3. HAD ZAČÁTEČNÍKŮ. Chápete, že se to musí někde naučit. Ale i tak vám v hlavě jede ve smyčce popěvek: „Někde jinde, někdy jindy možná, jenom ne teď.“

4. HAD DĚTSKÝCH ZAČÁTEČNÍKŮ. Tenhle had je zrádný. Zaprvé si ho mnohdy nevšimnete, protože se pohybuje v úrovni vašich kolen. A za druhé jezdí rychleji a lépe než vy s dvaceti lety praxe z Harusáku.

5. NĚKOLIK HADŮ ZAČÁTEČNIKŮ. Hlavně, když se jedná o rozsynchronizované skupiny, které se motají po celé šířce i délce svahu. Nezbývá vám, než se poslušně zařadit do jednoho z hadíků a doufat, že ten sjezd do půl hodiny sfouknete.

6. TRYCHTÝŘOVITÉ FRONTY. Než se dostanete za čtečku skipasu, musíte svůj flek chránit nejen před nájezdníky zezadu, ale i z obou stran. Občas se vás někdo pokusí podjet a pokousat vám přitom lýtko.

7. PÁD NA LYŽÍCH. Tady máte totiž velké množství možností, jak si zlomit všechny končetiny najednou a k tomu si vypíchnout oko. Jako bonus se po pádu ještě proběhnete po svahu, protože lyže se v pudu sebezáchovy odepnou a posviští dolů bez vás. Každá jiným směrem.

8. PÁD NA SNOWBOARDU. Tyhle pády nejsou tolik kreativní jako pády na lyžích. Ale dostat na budku zezadu hranou prkna, válet sudy nebo se sunout ze svahu hlavou dolů a doufat, že se dole u silnice zarazíte o pangejt, není něco, o co se chcete podělit s ostatními na svahu. Snowboard je přece těžká frajeřina.

9. PÁDY NA POMĚ/KOTVĚ. Zvláště takové, kdy se vám talíř pomy nebo rameno kotvy zasekne mezi nohami a nemilosrdně vás táhne dál do kopce – a daleko od lidské důstojnosti.

10. PÁD POD SEDAČKOU. Všichni vás totiž vidí seshora a váš pád pilně komentují. V duchu je proklejete, ať jim přimrznou ruce k železné konstrukci a ať jim cestou popadají všechny rukavice a hůlky.

11. NĚKDO TO DO VÁS NAŠIJE. A protože je to s největší pravděpodobností Maďar, na váš přednes nejpeprnějších nadávek v brněnském hantecu zareaguje maximálně tak retardovaným úsměvem.

12. VLEKAŘI. Mimo lyžařskou sezónu nejspíš dělají vězeňské bachaře a v zimě si své sadistické choutky vybíjí na komkoliv, kdo se chystá nastoupit na pomu. Ať už je to sjezdař-zelenáč nebo sjezdař-recidivista.

13. VYSEDÁNÍ ZE SEDAČEK. Při vysedání čtyř a více osob už jde o zábavnou akrobatickou show. Celý výjev dotváří vlekař, který vysedající popohání lopatou.

14. HOUPETE SE. Ve chvíli, kdy jede sedačka nad skaliskami nebo zásobárnou vody pro zasněžování, se vlek zastaví a vy se chvíli pohupujete mezi nebem a zemí. V tu chvíli máte čas rozjímat. A uvědomíte si, kolik jste toho zas svůj dosavadní život ještě nestihli.

15. NEČEKANÁ MULDA. Protože neexistuje efektnější způsob, jak ohlásit pořádný držkopád, než pořádným výskokem.

16. NEČEKANÝ LED. V lepším případě ho se sevřenými půlkami, zato bez pádu přejedete. V horším případě spadnete a sjíždíte zamrzlou krustu spodní čelistí.

17. NEČEKANÍ ZEVLOUNI. Proč se unavení sjezdaři rozhodnou uspořádat debatní kroužek uprostřed sjezdovky za prudkou zatáčkou? Tu odvahu a štědré zdravotní připojištění byste taky chtěli mít.

18. ROZČVACHTANÁ BŘEČKA. Jarní lyžování má svá pro a proti. Sice se na svahu můžete promenádovat v bikinách, ale s každým pádem si koledujete o titul Miss mokrá kombinéza. (A nejde o žádnou sexy podívanou. Maximálně se vám pod bundou vyrýsují kšandy nebo placatka.)

19. NEČITELNOST TERÉNU. Vaši orientaci na svahu výrazně zhorší, když se zatáhne, padne mlha nebo začne hustě sněžit. To jsou ty situace, kdy nevíte, jestli jedete z kopce nebo do kopce. A kdy vás zaskočí body 15-17, které vyústí v body 7 a 8.

20. CHCE SE VÁM NA ZÁCHOD. Na výběr moc nemáte. Buď risknete veřejný záchod, nebo zabrousíte do lesa a budete doufat, že se v něm nepotlouká moc freestylistů. V každém případě strávíte 10 minut tím, že se budete loupat ze všech vrstev oblečení jako cibule. A tak či onak si tu kombinézu stejně nakonec zaděláte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *