JAHODOVÉ BAZLAMOVÁNÍ (aneb Každý se rád líbí/-á)

Jak už jsem kdysi kdesi zmínila, zbožňuji jahody. Vypadají skvěle, voní skvěle, chutnají skvěle. O něčem takovém si latinskoamerické karnevalové tanečnice můžou nechat jen zdát. Proto jsem se rozhodla mrknout na zoubek – nebo spíš na rtík – jahodovému balzámu na rty od Hristiny.

Když jsem ho posouvala do virtuálního košíku, nebyla jsem o příchuti stoprocentně rozhodnutá. Schválně, jakou byste si vybrali vy? Kiwi, ananas, citron, máta, skořice, růže, meloun, malina, granátové jablko, hruška, broskev… Mně se nepozdávala ani jedna, protože zrovna vybrané ovoce je na mě až příliš aromatické, což se může po přidání do kosmetiky nepěkně zvrtnout. Zvláštně má-li přijít dvacetkrát denně do styku s vašimi rty, a tedy i chuťovými a čichovými pohárky. A nejen vašimi.

Nakonec jsem přece jen do boje vyslala jahodu, už proto, že jsem byla zvědavá, jak moc autenticky bude balzám vonět a chutnat, když už jsou produkty od Hristiny přírodní do morku kostí. Poté, co jste strávili jedno letní dopoledne na poli s jahodami velikosti golfových míčků, se z vás stal profesionální jahodový someliér, takže autenticitu už dokážete odborně posoudit (hořko-sladkou story z jahodového pole najdete tu).

  • Na velikosti záleží. Ti, kteří už mají balzamovací tik, ocení štědrý, 30ml obsah kelímku. Pokud si rty průměrně namastíte pětkrát denně, vydrží vám zhruba… hm… do Vánoc? Myslím těch přespříštích.
  • Ten uzávěr…!!! Chce to jeden uhnípaný comment. Neustále zápasím s plastovým víčkem, které mi při zavírání nezajíždí do závitů. Nakonec ho vždycky zavřu, ale tvářím se u toho dost retardovaně.
  • Kdo v tom má prsty? Možná bude hodně uživatelům vadit kontaktní, mírně nehygienické balení. Zvlášť pokud mu místo na nočním stolku ustelou v kabelce. Na druhou stranu, dobrá věc na takovém balení je, že si tím můžete nouzově promastit tlapky a drápky. Kdo jste podobnou první pomoc už někdy zkoušeli s pomocí klasické rtěnkoidní pomády, víte, o čem mluvím.
  • Chutná jahodově. Tedy skoro. Rozhodně mě víc rajcuje jeho chuť než vůně, která mi připomíná právě takový ten hellokittyovský kosmetický sortiment. Teď už jsem si ale zvykla. Pan Domácí zatím ne. Ani na chuť, ani na vůni. Tak snad to u něj vyhraju alespoň s „džemíkom“.
  • Rajcovní složení. O vaše „pery“ se budou starat fůry dobroučkých ingrediencí, jako bambucké a kakaové máslo, včelí vosk, alantoin, elastin a extrakt z měsíčku.
  • Impregnuje perfektně. Do rtů se hezky vpije a neuvěřitelně je zjemní. Vlastně s odstupem času zjišťuji, že co jsem Hristinu povýšila do role vedoucí a všechny ty Labelly, Baley a Astridy degradovala na kabelkové poskoky, nemám potřebu rty promašťovat každých deset minut.
  • Kolik uroníte? V současné době 68 káčat za 30ml fešáka, a to přímo na stránkách Hristiny. Pamatuju časy, kdy jsem ho kupovala za 55 káčat. Fňuk.

A co se vám osvědčilo na vaše rty? A máte zkušenost třeba s výrobou vlastního balzámu? 🙂

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *