TRABLE S HÁREM II (aneb V levém rohu Alverde)

Možná už jste se při potloukání po mém blogu dočetli, kterak stalkuju vše mandlové a arganové. A teď si představte, že kápnete na produkt, kde se obě ingredience objeví současně. Bezmyšlenkovitě tasíte šrajtofli a už sázíte káčata před pokladní. (Ne, DéeM kartičku nemáte, a ne, nechcete si ji teď založit.)

Po dlouhé době užívání random šamponů a kondicionérů jsem v DéeMku potkala starého známého. V novém, hranatém provedení. Žmoulala jsem v ruce voucher na nákup ve Vaňkovce (to je taková brněnská Bílá labuť), který jsem se po několika měsících rozhodla vyměnit za rozmanité produkty od Alverde místo za ty boží dvoudílné háčkované plavky z vedlejšího obchodu. (Holt když se háčkovaná push-up podprsenka snaží ze všech sil najít něco, co by mohla push-upnout, nemá asi cenu nad nákupem dlouze špekulovat…)

A protože jsem se rozhodla přesedlat výhradně a bezpodmínečně na bio kosmetiku a za šampon dosud nenašla náhradníka, sáhla jsem po sadě šampon – balzám – maska pro suché vlasy s arganovým a mandlovým olejem. Halelujah. A pracka mě svrběla, abych nehmátla taky po vlasovém oleji ze stejné řady.

ŠAMPON

rozkošně jantarové barvy, který jsem si před malou chvílí při očichávání omylem vymáčkla do nosní dírky, skutečně zavání hořkými mandlemi – ale až na druhé, třetí důkladnější přičichnutí. Aplikujete ho stejně, jako se aplikuje kterýkoliv jiný šampon, a smyjete stejně, jako se smývá kterýkoliv jiný šampon. Takže nanést prsty na lebku a pak smýt tak akurát teplou vodou. Ideálně dát dvě šamponovací kolečka v případě, že vlasy po posledním cyklovýletu vypadají nevábně a točí se kolem vás podezřele moc hmyzu.

KONDICIONÉR

vám už na první pohled dá najevo, že to s vámi a vašimi vlasy myslí vážně. Oproti šamponu je bílý, krémový a hutný. Naložte do něj jen konečky umytých a mokrých vlasů a nechte je takhle lebedit pár minut, než to spláchnete.

MASKA 5 V 1

zmizela tak rychle, že jsem ji ani nestačila zachytit na objektiv. Je to 20ml pytlíček naládovaný příjemně hutnou mazaninou podobnou kondicionéru, kterou rozprostřete na umyté vlasy a necháte působit pár minut. Při skromnější vlasové pokrývce vám vystačí na dvě použití. Metalisti, rockeři, hippíci a New Age lidé ho spotřebují celé.

Takže jak Alverde obstálo?

  • Je toho habaděj. Když pominu masku, 200ml šampon i kondicionér vám vydrží nějaký ten pátek. Jasně, pokud nejste metalista, rocker, hippík nebo nevěříte na jednorožce a moc léčivých krystalů.
  • Voní rajsky a pulírují svědomitě. A proto nelituju ani jednoho káčete, které jsem za tyhle mandlovo-arganové frajery vyměnila.
  • Složení ujde. Nejvíc bych se mohla mračit kvůli použití sulfátů (pěnidel), ale žíly mi to netrhá. A ani vlasy.
  • Masku asi oželíte. Protože jsem úplně neviděla rozdíl mezi ní a kondicionérem, asi s koupí kapesní masky počkám na příští výlet za hranice – pro tyhle účely bude perfektní.
  • Kolik uroníte? Alverde jsou obecně za hubičku, pokud je řeč o BIO kosmetice. Za šampon a kondicionér se rozkutálí cca 60 káčat a za masku chtějí 20 káčat.

A ona věčná otázka – jak se vlasová opečovávadla od Alverde – naše značka, vaše značka – ujala vám? (Tu cimrmanovskou repliku jsem si prostě nemoha odpustit.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *