DEODORANTY ALVERDE (aneb Aké dat puchy pod pazuchy)

Je léto. Slunce žhne. Obloha je vymydlená a vyuplírovaná do modra. Ptáci jsou teplem tak zlenivělí, že ani nepípnou, jen když uvidí nějakou vyloženě rajcovní samici.

V ideálním případě ležíte na zahradě / v parku / na přehradě/ u bazénu a usrkáváte ledovou tříšť / ledové mochito / ledový cider / ledovou Sládkovu limonádu / ledové cokoliv obsahující grep.

V horším případě jedete z práce. Je léto. To znamená řádně okleštěné jízdní řády, horší návaznost spojů a výluky. Brno se navíc, jako už tradičně, proměnilo na obří staveniště, takovou dobrodružnou opičí dráhu pro řidiče i chodce. A to znamená co? Přece kolony a delší pobyt jak v autě, tak ve vydýchané, rozpálené eMHáDě.

Je léto, slunce žhne, ptáci nezpívají a vy se sunete z práce tramvají a busem s obličejem přimáčknutým na orosené okénko. A potíte se jak vrata od vepřína. Pot se řine z každičkého vašeho staženého i rozšířeného póru. Kapky potu se vám perlí někde na zátylku a po-ma-lič-ku vám kloužou po zádech tam, kde záda ztrácí své jméno, čímž vás dohání k šílenství.

Co ještě chybí? Jistě, senná rýma. Ta dokáže jakoukoliv nepříjemnou situaci povýšit na nezapomenutelný zážitek. Kýcháte, oči se vám zalévají slzami, z nosu vám teče a marně se po kapsách sháníte po kapesníčcích, které jste si chytře nechali v druhé kabelce. Ještě jsem na něco zapomněla? Ano, je léto, slunce žhne, ptáci nezpívají a vy míříte na rande s Panem Domácím, kterého jste chtěli oslnit. A zatím to vypadá, že mu jedete vytopit byt.

Prej že je zdravé se potit. O tom se hádat nebudu, ale ruce nahoru, koho baví ty aromatické výpary inhalovat, a ještě přispívat k všeobecnému blahobytu vlastní produkcí? Děkuji pěkně, ale já už bez deodorantu nevylezu z domu.

A mou láskou za nízký peníz se momentálně stal deodorant ve spreji od Alverde. Ten se šalvějí a limetkou.

  • Je ve skle. Takže sice váží mnohem víc, než jeho plastoví a plechoví kolegové, zato je ekologický a vy přesně vidíte, kolik ho ještě zbývá.
  • Dobře se aplikuje a nic nezasviní. Stačí párkrát zmáčknout hlavici a vstřebat aerosol těmi správnými tělními záhyby. A pokud si hned natáhnete tričko, deouš vám ho nezabělí – je totiž čirý.
  • Příjemně voní. Obal slibuje šalvěj a limetku, a to taky dostanete. Vůně je velmi jemná v porovnání s chemickou lahůdkou jménem Rexona, která by podle mě měla být přidána na seznam látek zakázaných Úmluvou o chemických zbraních.
  • Obsahuje alkohol. Což znamená, že když ho aplikujete bezprostředně po oholení, pravděpodobně si u toho skousnete jazyk.
  • Funguje i v extrémní zátěži. Nevím, jak u potivějších jedinců, ale mě nezradil ani v tom nejrozpálenějším dni ani v té nejnahuštěnější tramvaji. Dokonce ani v situaci, kdy jsem se ztratila na kole a musela ho vytlačit po turistické na hřebenovku a pak ho po turistické snést dolů.

Jak se vyrovnáváte s vedrem vy? A čím obhospodařujete své podpaží?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *