TRABLE S HÁREM I (aneb V pravém rohu Hristina)

To snad není možný, vytřeštila jsem oči na svůj odraz v zrcadle poté, co jsem vlasy propustila z celodenní služby v – pravda, poněkud krkolomném – drdolu. Ze zrcadla na mě hleděla jakási osoba, jejíž pokrývka hlavy by se v divočině stala vyhledávaným úkrytem pro plachou zvěř. Být lazebníkem z Postřižin a ocitnout se přede mnou takové zubožené stvoření, ani se neobtěžuji zamáčknutím slzy a vezmu do ruky rovnou kosačku.

Já a moje nezvedné, vlnokudrnaté kadeře spolu vedeme věčný boj. Člověk je jednou vykoupe v šamponu A (s parabeny, silikony, pěnidly a podobnými lahůdkami) a vyleze z toho pohroma bez ladu a skladu vhodná leda tak na podpal (Pan Domácí pro ni vytvořil pracovní název „mikrofoník“). O tři dny později (za použití téhož šamponu A) vykouzlíte heboučkou hřívu s vlasy stočenými do cukrblikových prstýnků, které vám vydrží několik dní. Příště se hecnete a navrstvíte šampon A, domácí masku B, kondicionér C a eMku uzmutý olejíček D – a voilà, Snape v ženském podání je na světě. Týden poté háro rozmazlíte dvouhodinovým poleženíčkem v hennovém bahýnku a vykouzlíte cosi, co by v savaně chytlo jako první. A nakonec vám hrábne úplně a začnete skupovat vlasová opečovávadla od tuzemských i zahraničních BIO výrobců.

Inu, využila jsem toho, že jsem díky zaměstnaneckým benefitům edenredová královna. Firma nám totiž každý měsíc k výplatě a stravenkám posílala ještě štědrý počet bodů na náš účet (1 bod = 1 káče). Tyto body si šťastný zaměstnanec následně převedl na svou Ticket Benefit Card neboli benefitní platební kartu, která funguje úplně stejně jako ta klasická a částka na ní má platnost dva roky. Můžete zaplatit online či přímo v obchodě, jen samozřejmě nejsou možné výběry v bankomatu. Ta podstatná část celé této srandy spočívá v tom, že s ní můžete zaplatit jenom na některých místech, především v optice, fit centru, za masáže, v autoškole, cestovní kanceláři, jazykové škole a v lékárně.

Dlouhé měsíce jsem téhle kartě nedokázala přijít ani na zub, ani na chuť. Brýle nenosím. Do fitka nechodím. Autoškolu odkládám na někdy jindy možná, jenom ne teď. Namasíruje mě krásně i Pan Domácí a z platební karty mi za to nic nestrhává (alespoň myslím). Cestovní kanceláře se mi protiví, protože nerozumí mým cestovatelským potřebám spát v hostelu ve smíšeném pokoji s dalšími deseti lidmi a pídit se po informacích metodou pokus-omyl. Jazykovky zase nerozumí mé touze po samostudiu a oblibě v dialektech. No a jak často člověk potřebuje sirup proti kašli?

Teď na jaře jsem ale našla skulinu. S touhle šikovnou kartou se totiž dá platit v lékárnách a některé vedou i přehledný a obsáhlý e-shop. A tady už narazíte na mnohem zajímavější věci, za které se vaše virtuální káčata dají rozkutálet. Bio kokosový olej. Bezlepkové potraviny. Propolisové kapky. Detoxikační serepetičky. A kvanta kosmetiky, včetně té přírodní.

Po řádném prohrabání virtuálního sortimentu těchto lékáren jsem zjistila, že prodávají kosmetické produkty od Hristiny, Saloosu, Weledy, Dr. Popova či Cannadermu. A ještě vás to vyjde levněji. A tak jsem se rozhodla pustit benefitní kartě virtuální žilou a naobjednávala samé lahůdky od Hristiny. Balíčku jsem se nemohla dočkat do té míry, že jakmile jsem obdržela zprávu o doručení, jaskala jsem do výdejny rovnou i s mamutem, kterého jsem táhla ze supermarketu. Výsledný náklad mi zdeformoval obě ruce do nepřirozeného úhlu, ale ty předčasné Vánoce za to stály 🙂

Takže touhle cestou ke mně doputovala sada jitrocelového šamponu a kondicionéru, doprovázená maskou pro suché vlasy.

KOKOSOVÁ MASKA

Hned následující den jsem se vrhla na kelímek s maskou. Vlasy ve stylu Střihorukého Edwarda si o to koledovaly a maska mi naslibovala modré z nebe:

 • Jedná se o čistokrevnou přírodu o objemu 200 ml. Pro představu? Je toho dost. (Pokud nejste Locika.)
 • Vykouklo na mě množství sympatických ingrediencí: jojobový, kokosový, lněný, avokádový, sezamový a nimbový olej, včelí vosk, vitamíny, přírodní konzervanty… T-t-t-to je v-v-vše přátelé. Tádydádydá. Nic víc, nic míň.
 • Použití zvládne každý trumbera – maska se nanese na (třebas jitrocelovým šamponem) umyté, mokré a lehce vyždímané vlasy a než ji opláchneme, můžeme si na 1-10 minut vyhodit vanilky na stůl.

(O deset minut později) Aneb Jak to celé rozmazlování vlasových folikul dopadlo?

 • Musela jsem krotit chuťové pohárky i buňky. To abych si obsah kelímku nevykydla rovnou do pusy. Protože jakmile odšroubujete víčko, poblázní váš čich krémová, a přitom svěží vůně kokosovo-citronové zmrzliny. Pro některé to možná bude příliš intenzivní a připomene jim to stromečky do auta. Ale pamatujte, patří to na deset minut do vlasů, ne na celý den do podpaží.
 • Je výživný.  Nejdřív jsem se krémové konzistence malinko lekla. Je fakt, že jsem v ruce držela směs asi šesti druhů výživných olejů, což mě právě znepokojilo. Už jsem si při zábalu s olivovým a kokosovým olejem ozkoušela, že se moje vlasy s klouzky zrovna moc nekamarádí, protože i po důkladném oplachování zůstanou pekelně mastné. Nicméně moje obavy byly naprosto zbytečné. Masku jsem parádně rozetřela do vrkočí a byla bych přísahala, že přitom prožily svůj první orgasmus.
 • Stal se zázrak. A já ho viděla na vlastní oči v zrcadle poté, co jsem masku spláchla a nechala vlasy schnout. Vylezla z toho napufňaná, heboučká hříva plná malinkých kudrlinek a prstýnků, bez ždibíčku mastnoty. Víc si holka v letech nemůže přát 🙂
 • Kolik uroníte? Výměnou za 200 ml kokosového žrasa musíte oželet kolem 120 káčat.

Takže dámy a pánové s hustými, suchými a lámavými kadeřemi, tuhle masku budete milovat. Respektive já už nemám v plánu plýtvat chechtáky na cokoliv jiného. (Jen v případě, že by se o to otřely mandle :-P)

JITROCELOVÉ COMBO

Tihle dva zelení šampioni mají v popisu práce obnovit pružnost a lesk vlasů, a to díky jitroceli, který je nadopovaný vitamíny, tříslovinami, minerály, enzymy, na co si jen vzpomenete. Dlouho jsem ale váhala i nad jejich chmelovými konkurenty. Tak třeba příště.

Na aplikaci není nic ošidného – nejdřív umyjete šamponem pokožku hlavy a pak na konečky mokrých vlasů nanesete kondicionér. A než opláchnete, necháte působit pár minut. Žádná věda.

 • To je ale… ehm, vůně? Odér obojího bych připodobnila k plechovce otevřeného RedBullu. Takový hodně sladký, energy nápojový čmach. Kdyby existoval šampon Hello Kitty (a jsem si jistá, že existuje), představovala bych si jeho vůni nějak takhle. Ale nebojte, čichové buňky vám to nestrhá a ta vůně na vlasech taky nezůstane navěky věků. Někteří lidé si ale vůni pochvalují.
 • Složení je bomba. Posuďte sami (tyhle ňaminky mají oba společné): voda, jojobový olej, avokádový olej, bambucké máslo, pelargonie extrakt, mandlon hořká olej, kyselina citrónová, vitamin E, jitrocel větší extrakt, čajovník čínský výtažek z listů, lopuch větší extrakt, šalvěj lékařská extraktu z listů, kyselina askorbová, hedvábí aminokyseliny, kyselina mléčná, včelí vosk.
 • Svou práci odvedou. A stejně kvalitně jako maska! Díky přírodní mydlici lékařské se šampon krásně napění a ve spolupráci s kondicionérem vypucuje každý vlásek od kořínků ke konečkům. A výsledkem je opět cosi neskutečně heboučkého, nadýchaného a kudrlinkatého. Takže vlasové péči od Hristiny třikrát sláva na výsosti!
 • Kolik uroníte? Každý z těchto 200ml pašáků s vámi půjde za 125 káčat. Takže s nimi nebudete chtít plýtvat.

Jaký je váš oblíbený šamp(i)on v péči o vlasové folikuly? A za co utrácíte benefity, pokud vám v práci nějaké dávají?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *